KONST / Litografier / Litografi 7821086
*
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:11:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/10 13:11:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



